MakaLeLer

SohbetRoj.Net Corona Virüs Covid19

Koronavirüs salgını gölgesinde yabancı turistleri ağırlamaya hazırlanan Türkiye’de yetkililer, turistlerin ülkelerine dönüşü için gerekli Covid-19 testleri için bazı ayrıntıları açıkladı.

 

Avrupa Birliği (AB) 1 Temmuz’dan itibaren bazı ülkelere dış sınırlarını açıyor. Türkiye’nin AB’nin sınırlarını açtığı ülkeler arasında bulunup bulunmadığı henüz kesinlik kazanmadı ancak Türkiye Avrupalı turistler için hazırlıklara başladı.

En Guncel Haberler WWW.SOHBETROJ.NET Adresin Takip Edebilirsiniz.

Türkiye’ye gelen turistlerin ülkelerine dönüşünde 14 günlük karantina uygulamasıyla karşı karşıya kalmaması için toplam 130 Covid-19 test merkezi açıldığı belirtildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, sınır kapıları ve havaalanlarında yer alacak test merkezlerinin İstanbul, Antalya, İzmir, Dalaman gibi yoğun bölgelerde 1 Temmuz’dan itibaren, diğer bölgelerdeyse 15 Temmuz’dan itibaren hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.

Covid-19 testi nerelerde yapılıyor?

Almanya ve Avusturya gibi Avrupa ülkelerinin Türkiye’de yapılan Covid-19 testlerini kabul edeceği açıklandı. Bu sayede Türkiye’de yaptırdıkları Covid-19 test sonucunu ülkelerindeki yetkililere iletenler 14 günlük karantina sürecini atlayabilecek.

Türkiye’ye gelenlere test yapılacak mı?

Bakan Ersoy, Türkiye’ye giriş yapan turistlerin tamamının vücut ısılarının ölçüleceğini, 37,8 derece ve üzeri çıkması halinde ya da belirti göstermeleri halinde test merkezinde Covid-19 testi yapılacağını söyledi. Ersoy bu testlerin ücretsiz olacağını ifade etti.

Türkiye’ye gelen ve ateş/belirti göstermeyenlere test yapılmayacak

Yorumlar (4 Yorum)

  • Zilan dedi ki:

    Corona azda olsa fakir zengin ayrimi yapmadan herkese esit davranan tek hastalik

  • ROJIN dedi ki:

    Hayatimizda buyuk yer alan covid 19hakkinda bilgilendirdigin icin onemli bi konuya degindigin sagolasin admin emegine yuregine saglik cok guzel olmus devamini dilerim

  • ROJIN dedi ki:

    Hayatimizda buyuk yer alan covid 19hakkinda bilgilendirdigin icin onemli bi konuya degindigin sagolasin admin emegine yuregine saglik cok guzel olmus devamini dilerim

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Mobil Sohbet

Sizde mobil sohbet uygulamamızı indirip, her yerden anında sohbete bağlanabilirsiniz.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden