MakaLeLer

Sokağa çıkma yasağı var mı

Geçtiğimiz haftalarda uygulanan sokağa çıkma yasağı bu hafta da  CORONA Virus Bir Diger Adıyla Covid19 nedeniyle Cumartesi ve Pazar Günü  uygulanacak mı. Uygulanacak sokağa çıkma yasağı günleri geçtiğimiz günlerde yayınlanan genelge ile belirlenmişti. Peki 4 temmuz  cumartesı ve 5 temmuz pazar gunu   sokağa çıkma yasağı var mı?

Sokaga çikma yasagi varsa nezamana kadar devam edecek yada sadece hafta sonlarımı uygulancak yasaklar veya hafta içide olacak mı  hangi tarihlerde olacak suanda hepsi merak edılen bilgiler. En güncel Son dakıak haberleri www.sohbetroj.net Adresinden Takip Edebilirsiniz.

Sokağa çıkma yasağı yakından takip ediliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında bir süredir uygulanan hafta sonu kısıtlamalarının bu hafta devam edip etmeyeceği merak konusu. Son iki haftadır yasak uygulanmıyordu. Ancak son günlerde vaka artışıyla beraber gözler alınacak kararlara çevrildi. Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre rakamların 2 bini aşması durumunda il bazında hafta sonu yasakları, maske takmayana para cezası, park-piknik kısıtlaması gibi yeni önlemlerin gündeme getirilmesi değerlendiriliyor.

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Sokağa çıkma yasağıyla ilgili Bakan Koca, ilerleyen günlerde sokağa çıkma yasağı uygulamayı düşünmediklerini ifade etti.

Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Mobil Sohbet

Sizde mobil sohbet uygulamamızı indirip, her yerden anında sohbete bağlanabilirsiniz.

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden